Baza wiedzy

Publikujemy najnowsze zmiany
w prawie przewozowym

Wszystkie posty Akty prawne Ewidencja Informacje ogólne Loi Macron Opłaty Płaca minimalna Pora nocna Tachografy Wynagrodzenia

Blog

25.03.2019
Jest wyrok Sądu w sprawie kar dla przewoźników!

Polska bezprawnie nakładała kary na przewoźników, u których rzeczywisty nacisk pojedynczej osi nie przekraczał 11,5 tony.

11.03.2019
Austria – co należy mieć w przypadku kontroli

Austria coraz częściej kontroluje polskie przedsiębiorstwa pod względem przestrzegania Ustawy o zapobieganiu dumpingowi płacowemu i socjalnemu.

05.03.2019
Zaostrzone kontrole we Francji od 1 marca!

Skończył się okres przejściowy, który miał na celu dostosowanie się rynku do obowiązujących we Francji przepisów.

26.02.2019
Kolejny kraj z zakazem odbierania regularnych tygodniowych odpoczynków w kabinie ciężarówki!

Do Francji, Niemiec, Holandii, Belgii, Włoch i Wielkiej Brytanii dołącza Hiszpania. Przewidziana w dekrecie wysokość grzywny to nawet 2 tys. euro!

08.02.2019
Węgry – kary za brak potwierdzenia badania technicznego

Wysoka kara finansowa za brak dokumentu potwierdzającego badanie techniczne pojazdu przebywającego na terenie Węgier oparta jest się na artykule 7 Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/47/UE.

11.01.2019
Rozmowy służbowe z telefonu prywatnego. Co warto wiedzieć?

Pracodawca może zgodzić się na używanie telefonu prywatnego przez kierowcę do celów służbowych na podstawie umowy zawartej pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Co ważne, zwrot wydatków poniesionych przez pracownika zwolniony jest z podatku PIT.

14.02.2018
Francja zniosła przepisy nakładające obowiązek wniesienia opłaty za rejestrację kierowców w SIPSI!

Doskonała wiadomość dla polskich firm transportowych! Zlikwidowano przepisy nakladajace obowiazek wniesienia opłaty w wysokości 40 euro za zaświadczenie o delegowaniu pracownika do pracy na terytorium Francji.