Baza wiedzy

Publikujemy najnowsze zmiany
w prawie przewozowym

Wszystkie posty Akty prawne Ewidencja Informacje ogólne Loi Macron Opłaty Płaca minimalna Pora nocna Tachografy Wynagrodzenia

Blog

20.08.2019
Twardy brexit? Czy możemy się na niego przygotować?

Prawdopodobne jest, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy zapanuje chaos, który wpłynie negatywnie nie tylko na rynki finansowe, ale także na dostawy żywności czy leków.

20.08.2019
Odcinkowy pomiar prędkości, zmiany!

Od 14.08 na drogach pojawiają się nowe znaki informujące o odcinkowym pomiarze prędkości. Mają ono za zadanie odróżnienie go od oznakowania pomiaru punktowego.

 

13.08.2019
W Portugalii strajk kierowców cystern!

Powodem strajku jest ograniczenie sprzedaży paliw na specjalnie wyznaczonych stacjach benzynowych, objętych rządowym programem minimalnych dostaw.

24.07.2019
Czas jazdy – ile może trwać?

Maksymalny czas jazdy ciągłej to 4:30. Po takiej pracy należy wykonać przerwę – min 45 minut.

24.07.2019
Na drogach pojawią się nowe zielono białe tablice rejestracyjnie – co oznaczają?

Nowe tablice mają usprawnić pracę konstruktorom pojazdów, dealerom samochodowym czy producentom samochodów. Do tej pory każde auto musiało zostać zarejestrowano oddzielnie, co za tym idzie każdy pojazd musiał posiadać własny dowód rejestracyjny i tablice.

19.07.2019
Instrukcja obsługi nowego formularza SIPSI

Od wczoraj na stronie SIPSI obowiązuje nowy formularz. Przygotowaliśmy dla Państwa tłumaczenie stron dokumentu, które ułatwi rejestracje kierowców.

16.07.2019
Co dalej z pakietem mobilności?

Karima Delli (eurodeputowana z Francji) została ponownie wybrana na stanowisko przewodniczącego Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego.

16.07.2019
Delegowanie pracowników pod lupą Francuskiego Ministerstwa Pracy

Plan Ministerstwa zakłada znaczące zaostrzenie kontroli i sankcji za naruszenia w sferze delegowania pracowników i ubezpieczeń społecznych.

10.07.2019
Transport i handel najbardziej zadłużonymi sektorami!

52% mikro, małych i średnich przedsiębiorstw skarży się na opóźnienia w płatnościach przekraczających 60 dni. Wpływa to nie tylko na ograniczenie płynności i rozwoju, ale także na rozprzestrzenienie się zadłużenia w całym łańcuchu.

04.07.2019
Zakazy ruchu ciężarówek – co warto wiedzieć.

Ograniczenie ruchu obowiązuje w dniach, w których jest zwiększone natężenie ruchu samochodów osobowych. Ma ono ograniczyć powstawanie korków. Dokładne dni wymienia rozporządzenie Ministra Transportu z dnia 31.07. 2017r. Obowiązuje ono pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton z wyłączeniem autobusów.