Baza wiedzy

Publikujemy najnowsze zmiany
w prawie przewozowym

Wszystkie posty Akty prawne COVID-19 Ewidencja Informacje ogólne Loi Macron Opłaty Płaca minimalna Pora nocna Tachografy Wynagrodzenia

Blog

18.05.2022
Kontrole pojazdów poniżej 3,5 tony! Reprezentant we Francji i zgłoszenie kierowców do systemu SIPSI - obowiązkowe.

Uwaga! Mimo, że nowe zasady Pakietu Mobilności dla przewoźników realizujących transporty samochodami do 3,5 tony w zakresie delegowania kierowców wchodzą w życie dopiero od 1 lipca 2026 r, to zgodnie z francuskimi przepisami krajowymi, do tego czasu nadal obowiązkowy jest reprezentant we Francji, oraz zgłoszenie kierowców we francuskim systemie SIPSI.

18.08.2021
Loi Macron - nie takie straszne! Jak znaleźć odpowiedniego przedstawiciela?

Republika Francji nakłada bardzo surowe kary na właścicieli zagranicznych firm transportowych. Nieprzestrzeganie prawa określonego w ustawie Loi Macron – grozi karami nie tylko w sytuacji umyślnego naruszenia przepisów, lecz również kiedy kierowca nie posiada przy sobie wymaganych zaświadczeń i dokumentów.

13.04.2021
SZKOLENIE ON-LINE: Francja - wszystko co musisz wiedzieć o transporcie - 20.04.2021r.

Prowadzisz firmę transportową? Często poruszasz się w obrębie Francji?
Zatem tego szkolenia nie możesz ominąć.

10.10.2018
Czy to koniec obowiązku posiadania przedstawiciela we Francji?

Plotki o całkowitym zlikwidowaniu obowiązku posiadania przedstawiciela we Francji? Tylko w szczegółowo wyróżnionych przypadkach!

 

22.02.2018
Przedstawiciel we Francji

Od 1 lipca 2016 roku na terenie Francji obowiązuje ustawa Loi Macron. Zobowiązuje wszystkich przedsiębiorców transportowych, których pracownicy (kierowcy) wykonują jazdy kabotażowe albo transport międzynarodowy z załadunkiem lub wyładunkiem na terenie Francji do wyznaczenia przedstawiciela z siedzibą we Francji.