19.07.2019

Instrukcja obsługi nowego formularza SIPSI


Informacje ogólne

Dzień dobry,

Od wczoraj na stronie SIPSI obowiązuje nowy formularz. Przygotowaliśmy dla Państwa tłumaczenie stron dokumentu, które ułatwi rejestracje kierowców. Mogą go Państwo znaleźć pod linkiem:

http://bit.ly/SIPSIinstrukcja

Obowiązkowym nowym polem jest numer SIRET przedstawiciela. Ważne, aby Państwa przedstawiciel posiadał taki numer, wówczas większość danych automatycznie zaciągnie się do formularza.

Odnośnie zmian, które weszły w życie 1 lipca:

  1. Jeśli dana firma transportowa jest członkiem OTRE (Organisation Transport Routier Européen), która podpisała porozumienie z 15 maja 2019 to wówczas jest ono dla niej wiążące (mimo braku jego rozszerzenia / extension dzięki publikacji rozporządzenia Ministra pracy na stronie urzędowej)
  2. Jeśli natomiast nie jest członkiem OTRE, wtedy wiążące jest dla niej porozumienie z 6 MARCA 2018, które zostało oficjalnie opublikowane 19 kwietnia 2019 (na miesiąc przed podpisaniem porozumienia z 15 maja 2019) i tym samym rozszerzone na wszystkie firmy branży transportu drogowego rzeczy
  3. Firmy wykonujące transport drogowy pasażerów obowiązuje z kolei porozumienie branżowe z 19 grudnia 2018, rozszerzone od 1go stycznia 2019

Zobacz również: